Deep Web Nedir?

Deep Web nedir, Deep Web denilince akla ne gelir?, Deep Web hakkındaki bilgiler, Probay Medya

Bu yazımızda sizler için Deep Web kavramı nedir? Neleri İçinde Barındırır? Gibi soruların cevaplarını aradık.
Arama motorlarının buradan uzak durması veya tutulmasının nedeni, hem arama motorunun güvenliği ve illegal olması hem de kullanıcının faydası içindir.

Bilindiği üzere tasarlanan her web site arama motorları sayesinde internette yer edinmektedir. Örneğin probaymedya.com sitesi Google tabanlı bir web site olduğu için yayınlandığı andan itibaren arama motorunda yer edinir. Yandex veya farklı bir arama motoruna kaydedilmeden de Yandex’te (veya farklı bir arama motorunda) gözükebilir. Bütün bu ince ayarlar sanal botlar sayesinde yapılmaktadır. İşte  burada her şeyden kendini ayırıyor. Bu arama motorları tarafından fark edilmiyor veya fark edilmek istenmiyor. Derin İnternet dediğimiz bu kısım normal bir internet kullanıcısının çok daha ötesinde bir durumdur. Deep Web ortamının arama motorlarından uzak tutulmasının nedeni hem arama motorunun hem de kullanıcıların güvenliğini sağlamak ve illegal durumlardan kaçınmak istemesidir.

DEEP WEB ZARARLARI

Bilinen yüzeysel internetin genel olarak bilinmeyen alt boyutları olan normal internet sitelerinden farklıdır, normal web siteleri sunucuları bir şirketten kiralar ve site dosyalarını burada barındırır, lakin  çoğunluğu sanıyorsam kişisel sunuculardan oluşmaktadır, yani kendi bilgisayarını bir sunucu gibi kullanmasıdır, fişi çektiği anda site kapanır. Bunun sebebi iz bırakmamak, kendi alanında hakim olmak. Her internet kullanıcısı bazı sitelere erişemez ve bu sayede bu sitelere ulaşmak mümkün olmaktadır. Burada kurallar, kanunlar ya da yasaklar bulunmaz. Sınırsız ve uçsuz bucaksız bir alan olduğu bilinmektedir.

Deep Web’in normal sitelere oranla içerik hacminin çok daha fazla olduğu söylenmektedir. İnternetin tamamını %100’lük bir dilim içine alacak olursak bunun %20’sini Normal İnterneti geri kalan %80’i ise Karanlık webi oluşturmaktadır. Derin İnternet diğer web sitelerinden daha farklı bir kurulama sahiptir. Normal web siteleri başka firmalar tarafından kiraladığı sunucular aracılığıyla bilgilerini burada barındırırken Dark Web’in çoğu kişisel sunucularını kullanmaktadır. Yani bilgisayarının fişi çektiği an sitesi kapanır. Bu sayede Karanlık Web üzerinden de gizliliğini korumuş olur.

Sipariş Ver
Üye Ol / Giriş Yap